Pán Danko, kto sú skutoční blázni? A čo nočná mora?

V jednej z relácií sa predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko zdôveril so svojou nočnou morou. Máta ho vraj predstava, že by bol Sulík premiérom a ďalší predstavitelia opozičných strán ministrami. Najprv som to považovala za pokus o vtip a odľahčenie diskusie, no keď sa tak vyjadril opakovane, zamyslela som sa.

Štandardný obrázok článku

Aby som nechodila ďaleko, načrela som v predstave do vlastných radov: Sulík premiér, Jurzyca minister financií, Gröhling minister školstva, Ivan minister dopravy, Rajtár minister vnútra, Galko minister obrany, Zemanová na životnom prostredí či Baránik na spravodlivosti. Už táto predstava je pre mňa významne prijateľnejšia ako dnešná realita putovných bábok, ktoré sa presúvajú medzi ministerstvami.

Ale nebudem osobná, veď za ľudí hovoria najviac ich činy. Poďme sa teda na niektoré pozrieť.

Fakt, že súčasná vláda nemá žiadne pripravené reformy ani systémové zmeny na zlepšenie života ľudí na Slovensku nie je nič nové a neznáme. Dokazuje to takmer každý jeden rezort.

Napríklad ministerstvo školstva. Za neslávne odídeným a skompromitovaným ministrom Plavčanom ostal len pach spreneverených stoviek miliónov eur na vedu a výskum. A ešte jeden potupný „reformný materiál“, ktorý skončil rukami jeho nasledovníčky Lubyovej v smetnom koši. Tá však za mesiace svojej činnosti nevyprodukovala nič, čo by sa reformnému dielu podobalo. Nielenže sa vo voľbách uchádzali o dôveru ľudí bez akýchkoľvek plánov a reforiem, neboli ich schopní za dva roky vo vláde ani len vyprodukovať.

A čo zdravotníctvo? Ako skončili veľkolepé plány odborníka na zdravotníctvo Druckera? Zo dňa na deň sa zo super krízového manažéra zachraňujúceho svoj rezort stal odborník na vnútro a pár dní nato bol zrelý na odchod z politiky. Môžeme sa len domnievať, či vďaka jeho podnikavej manželke obchodujúcej s pozemkami, alebo neprijateľným úlohám z centrály Smer-u na vnútre či v policajnom zbore alebo vlastným schopnostiam a (de)motivácii z toho celého. Kde sú jeho, resp. vládne, úprimné snahy zlepšiť niečo v zdravotníctve? To sa fakt len tak ľahko odchádza od „rozbabranej“ roboty a vznešených cieľov, ak je potrebné získať jednorazovú vstupenku pre akože novú vládu? A ako to po jeho odchode dopadlo na vnútre? Ministerka Saková, nazývaná aj „Kaliňák v sukni“ mala byť tou „pani dôveryhodnou“? Táto má byť fakt zárukou dosiahnutia spravodlivosti?

Rezort pôdohospodárstva na čele s ministerkou Matečnou a ich mnohoročnými kauzami s podvedenými farmármi je aj zbytočné spomínať. Proste po Plavčanovi a Lubyovej ďalší skvost v tričku SNS.

A čo naoko nekontroverzná kultúra? Pani Laššáková, proti ktorej sa postavila celá umelecká obec, sa za daných okolností nikdy nemala stať ministerkou.

Podpredsedu vlády pre informatizáciu Rašiho, ktorý chce po úteku od primátorovania v Košiciach na problémy a ich riešenia pozerať očami užívateľa, je aj komické spomínať. Nezaťažený informáciami a odbornosťou je fakt zárukou efektívnej a nepredraženej elektronizácie, ktorá bude občanom a podnikateľom významnou pomocou.

https://europskenoviny.sk/2018/06/14/jana-kissova-pan-danko-kto-su-skutocni-blazni-a-co-nocna-mora/ 

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá