R. Fico sa pri zastropovaní veku odchodu do dôchodku zľakol vlastných slov

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Ak Robert Fico dekádu svojou hospodárskou politikou zhoršuje podmienky budúcich dôchodcov, tak ich nezlepší jedným hlasovaním. A už to zrejme začínajú vidieť aj jeho potenciálni partneri pri tomto návrhu. Reaguje strana Sloboda a Solidarita na to, že Smer-SD sa rozhodol preložiť hlasovanie o posunutí ústavného zákona o zastropovaní veku odchodu do dôchodku do druhého čítania na septembrovú schôdzu parlamentu.

„Nedávno sa Robert Fico dušoval, že zníži vek odchodu do dôchodku bez toho, aby poklesli dôchodky. Teraz, keď sa malo o jeho návrhu hlasovať, radšej to odložil,“ povedal poslanec NR SR a tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca.
 
Z údajov Sociálnej poisťovne vyplýva, že priemerný starobný dôchodok ako podiel z priemernej mzdy klesá už teraz, bez zastropovania dôchodkového veku. „Zastropovanie by spôsobilo ešte väčší pokles dôchodkov,“ zdôraznil E. Jurzyca.
Podľa experta SaS na Odvodový bonus a dôchodkový systém Petra Cmoreja sa môžeme prikrývať iba takou perinou, na akú máme. „A mali by sme na väčšiu, keď by Smer za desať rokov svojich vlád nedokaličil druhý pilier. Ak chce Robert Fico využiť leto prospešne, mal by so svojimi partnermi rokovať o pozitívnych zmenách v druhom pilieri, ako je napríklad povinný vstup mladých pracujúcich alebo investovanie úspor podľa životného cyklu sporiteľa. Potom bude v budúcnosti viac peňazí aj pre prvý pilier,“ poznamenal P. Cmorej. 
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá