Ing. Matečná nesie svoju časť zodpovednosti za zničené životy farmárov

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Ing. Gabriela Matečná môže byť odborníčka, aká len chce, ale verejnosťou - farmármi je vnímaná ako zbabelá politická figúrka, ktorá nie je schopná prijať vlastnú zodpovednosť. Reaguje strana Sloboda a Solidarita na správanie sa ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka voči protestujúcim farmárom.

Podľa podpredsedníčky NR SR za SaS Lucie Ďuriš Nicholsonovej je práve ministerka zodpovedná za taký chod Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR,  ktorý umožňuje k podvodom s agrodotáciami. Nesie zodpovednosť za vytvorenie organizovanej skupiny, ktorej Matečná, generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry Juraj Kožuch a generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová prihrávajú pozemky a dotácie. Nesie svoju časť zodpovednosti za zničené životy samostatne hospodáriacich farmárov.

„Tých samostatne hospodáriacich farmárov, ktorí dnes spia pod mostom po tom, ako desiatky hodín išli z východu na svojich traktoroch, a ktorých  Matečná ani nebola schopná prijať, ani ich vypočuť. Ona má slúžiť im, nie oni jej. To oni vytvárajú hodnoty, ktoré má ona ako ministerka chrániť. Ona má chrániť ich záujmy. Namiesto toho sa o nich vyjadruje slovníkom nehodným ministerky hraničiacim s urážkami, znevažuje ich a očierňuje,“ poznamenala Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Nicholsonová v súvislosti s dvoma kauzami podala trestné oznámenie na generálnu prokuratúru a dúfa, že sa to skončí vyvodením trestnoprávnej zodpovednosti voči Ing. Gabriele Matečnej. „Farmári jej prišli vykričať, že nemá ich dôveru. Dúfam, že budú kričať tak nahlas, že to bude počuť celé Slovensko aj Matečná za svojimi zatvorenými dverami. Týmto pozývam farmárov aj do NR SR na balkón, aby si vypočuli správu SPF za rok 2017, ktorú príde prezentovať do parlamentu nominantka Matečnej, pani Šklíbová,  a z ktorej sa určite dozvieme, že SPF funguje ako dobre naolejovaný stroj. A dúfam, že ešte len vtedy farmári z balkóna zakričia, čo si o tom naozaj myslia –že SPF ich miesto radosti z úrody oberal o pozemky, ktoré  obrábali, aby na ne mohla brať dotácie grófka Rošková.“

„Ministerka Matečná je na veľkom omyle, keď si myslí, že po tom, ako ju koalícia podržala v kresle ministerky, sa to pre ňu všetko skončilo,“ odkázala tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová. 

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá