Konflikt medzi Mostom a SNS smeruje k rozpadu koalície

Štandardný obrázok článku
Slovenská národná strana požiadavkou na výmenu predsedníčky Zahraničného výboru NR SR Kataríny Cséfalvayovej potvrdila, že jej viac záleží na záujmoch Putinovho Ruska ako na vláde Slovenskej republiky, ktorá vo svojej oficiálnej pozícii považuje zabratie Krymu Ruskom za anexiu, odporujúcu medzinárodnému právu. Tvrdí to v stanovisku strana Sloboda a Solidarita.

Poslanci SaS nebudú hlasovať za odvolanie Cséfalvayovej, ak SNS takýto návrh predloží. 
 
„Skutočnosť, že SNS ako vládna strana ide proti oficiálnej pozícii Slovenska, považujeme za rovnako zásadný problém tejto vládnej koalície ako klientelizmus a korupciu, ktorá pretvorila Smer-SD a SNS na kriminálne štruktúry,“ poznamenal poslanec NR SR a tímlíder SaS pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus.
 
Strana SaS vníma aktuálny zahraničnopolitický konflikt medzi Mostom-Híd a SNS v kontexte silnejúcich protichodných názorov koaličných strán a ich príprav na rozpad vlády. 
 
Od Smeru-SD, SNS a Mostu-Híd liberáli očakávajú aspoň takú mieru zodpovednosti voči občanom, že sa vyhnú vleklej vládnej kríze a budú hlasovať za predčasné voľby v rozumnom termíne.
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá