Spoločným kandidátom širokej pravicovej koalície na Terase v Košiciach je Marcel Vrchota

Štandardný obrázok článku
Napriek vytvoreniu dvoch pravicových koalícií v Košiciach, v Mestskej časti Košice-Západ vznikla a zotrvala široká pravicová koalícia politických strán SaS, OĽANO, NOVA, KDH, Zmena Zdola, Sme Rodina – Boris Kollár a SMK. Koalícia vybrala ako svojho kandidáta na starostu právnika a aktivistu Marcela Vrchotu (SaS), ktorý neskôr aj viedol rokovania o zostavení kandidátky na poslancov.

Kandidáta na starostu podporili aj miestni nezávislí aktivisti Ladislav Rovinský, Dominik Karaffa a Beáta Zemková, ako aj bývalý primátor Košíc a Košického kraja Rudolf Bauer.  
Hlavnými prioritami predvolebného programu Vrchotu a miestnych poslancov sú:
- čisté a vhodne umiestnené lavičky, 
- chodníky vhodné aj pre mamičky s kočíkmi a nie iba terénne bicykle, 
- zábavné a bezpečné detské ihriská,  
- dostatok odpadkových košov,
- uzamknuté, prípadne polozapustené kontajneroviská, 
- dobre osvetlené prechody pre chodcov,
- zapojenie podnikateľov do komunity v mestskej časti, 
- participatívny rozpočet,
- pravidelný dialóg so seniormi, aby ich názory a pripomienky boli kontinuálne komunikované,
- zachovanie a úprava zelene na Terase.
Marcela Vrchota uviedol, že je pripravený spraviť pre Terasu podstatne viac, ako sa urobilo doteraz. „Nestačí na Terase len žiť a pracovať, ale obyvatelia by mali cítiť, že samospráva je tu pre nich, nie oni pre samosprávu,“ hovorí M. Vrchota, s tým, že mestská časť má nedostatočné právomoci . „Na naplnenie tejto vízie sú potrebné aj kompetencie, ktoré sú momentálne v rukách mesta. Rozhodujú o nich ľudia z úplne iných mestských častí, a nie Terasania. Kto vie lepšie, kde ho tlačí topánka ako ten, kto ju má obutú?” pýta sa Vrchota a dopĺňa svoje krédo: „Kto nechce, hľadá dôvody, kto chce, hľadá spôsoby.“
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá