Kedy M. Lajčák prehovorí do duše A. Dankovi a P. Pellegrinimu?

Štandardný obrázok článku
Vyjadrenia predsedu vlády Petra Pellegriniho k sankciám proti Rusku sú na tej istej úrovni ako predsedu parlamentu Andreja Danka. Tvrdí to strana Sloboda a Solidarita (SaS).

„Sú to vyjadrenia politikov, ktorí nechápu širšie súvislosti a vo verejnosti navodzujú dojem, že pomaly väčšou obeťou týchto sankcií je Slovensko ako Rusko,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus a pokračoval: „Nie je pravda – ako tvrdí premiér Pellegrini –, že sankciami sa dokopy nič nedosiahlo. Dosiahlo sa to, že štáty Európskej únie spolu so Spojenými štátmi dokázali vyjadriť svoj striktne odmietavý postoj k ruskej anexii Krymu a vyvolaniu bratovražednej vojny na ukrajinskom Donbase, ktorá rozvrátila vzťahy medzi Ukrajincami a ruskou menšinou.“
Podľa SaS hrá pri sankciách rolu aj súdržnosť štátov Európskej únie. Sankcie tiež denno-denne pripomínajú ruským občanom, že agresívna politika prezidenta Putina nezostane bez odozvy Západu. 
Bývalý premiér Fico, ako aj jeho nástupca Pellegrini opakovane spochybňujú ekonomicko-politický účel sankcií, ale za celý čas nedokázali ponúknuť žiadne alternatívne riešenie. „Pýtame sa ich spolu s mnohými občanmi našej krajiny: Bola by takýmto riešením eskalácia obchodnej vojny s Ruskom? Alebo je takýmto riešením to, že budeme mlčky akceptovať, že ruské záujmy stoja nad všetkým?“ pýta sa M. Klus.
Miroslav Lajčák sa musí hanbiť za vládu, v ktorej sedí 
„Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák sa musí hanbiť za vládu, v ktorej sedí. Ale je trestuhodné, že mlčí. Hanba za svojich kolegov vo vláde a v koalícii bude určite jeden z dôvodov, pre ktorý sa odmieta stať nominantom Smeru-SD na post prezidenta Slovenskej republiky,“ uzavrel Martin Klus. 
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá