Stanovisko SaS k zásahu polície v súvislosti s nelegálnym nakladaním s odpadom

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Stanovisko poslankyne NR SR a tímlíderky strany Sloboda a Solidarita (SaS) pre životné prostredie Anny Zemanovej k zásahu polície v súvislosti s nelegálnym nakladaním s odpadom:

„Len pred pár dňami som upozornila na podozrenia, že pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 sa na Žitnom ostrove nezákonne ťaží štrk. Žitný ostrov je naša najväčšia zásobáreň pitnej vody, akékoľvek nezákonné zásahy na tomto území spôsobujú riziko, že si znečistíme našu vodu. Žitný ostrov je dnes ťažko skúšaný – už spomínanou ťažbou štrku, skládkou vo Vrakuni, atrazínovým znečistením či rozsiahlymi výrubmi lesov. 
Podozrenia, že na Žitný ostrov sa vyváža nebezpečný odpad pod budúcu diaľnicu, sú špičkou ľadovca. 
Vyzývam ministra dopravy Árpáda Érseka, aby informoval verejnosť, komu dal staviteľ diaľnice úlohu manažéra pre životné prostredie. V zmluve so staviteľom diaľnice to musí byť jasne uvedené. Ten by mal za situáciu prevziať zodpovednosť. 
Nemôžeme dovoliť, aby sa pre ignorovanie povinností a slovenských zákonov staviteľom diaľnice zničil náš vzácny zdroj pitnej vody.“

Anna Zemanová, poslankyňa NR SR a tímlíderka SaS pre životné prostredie
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá