Žitný ostrov sa rabuje. Žiadame ministra Sólymosa, aby konal

Žitný ostrov sa rabuje. Žiadame ministra Sólymosa, aby konal

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
V strane Sloboda a Solidarita sme za výstavbu akejkoľvek infraštruktúry. Sme za výstavbu obchvatu, ktorý uľahčí život tisíckam motoristov, ale zároveň trváme na tom, aby kontrolné mechanizmy pri takýchto stavbách boli účinné a aby sme pamätali na ochranu životného prostredia.

Žitný ostrov je naše bohatstvo, je to studňa pitnej vody a je veľmi zlou správou, ak sa devastuje. Máme podozrenie, že sa na Žitnom ostrove nezákonne a bez povolenia ťaží štrk na stavbu obchvatu Bratislavy D4 R7. Tzv. kazetový spôsob ťažby štrkopiesku spôsobuje, že sa postupne obnažujú filtračné zóny a takýmto spôsobom môže dochádzať k znečisteniu vzácnych zdrojov podzemnej vody. Pochybná je aj kvalita pôdy, ktorou sa majú tieto kazity zasypávať. Nielenže sa takýmto nezákonným spôsobom ničí chránená oblasť Žitný ostrov, ale existuje podozrenie, že sa na tom niekto nezákonne obohacuje. Preto sme v tejto veci podali trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a podnet na Pôdohospodársku platobnú agentúru. Žiadame, aby minister životného prostredia prestal predvádzať divadlo okolo nových zákonov a vyzývame ho k tomu, aby razantne konal cez inšpekciu aj cez okresné úrady, ktoré riadi ministerka vnútra Saková. Ak bude strana SaS vo vláde, v rámci Policajného zboru vytvoríme špecializovanú zložku na eliminovanie environmentálnej kriminality. A ak nebude konať minister životného prostredia, očakávame, že sa situáciou bude zaoberať predseda vlády pán Pellegrini. Ochrana životného prostredia je v súčasnej dobe pre spoločnosť mimoriadne vážna téma a akékoľvek zásahy do našej prírody sú a vždy budú proti DNA strany SaS.

Neexistujú žiadne videá