Výzva SaS Akademickému senátu UMB v Banskej Bystrici

Štandardný obrázok článku
Výzva strany Sloboda a Solidarita (SaS) smerom k Akademickému senátu Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici:

Strana Sloboda a Solidarita vyzýva Akademický senát Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, aby navrhol prezidentovi Andrejovi Kiskovi odvolanie rektora Vladimíra Hiadlovského a zastavil prax utajovania rigoróznych prác na tejto univerzite. 
Akademický senát týmito krokmi môže aspoň čiastočne napraviť škody, ktoré v reputácii školy spôsobilo jej dnešné vedenie. Touto výzvou reagujeme na medializovanú informáciu, že UMB utajila nedávno aj rigoróznu prácu advokáta Daniela Pisáka, ktorá má rovnaký názov ako práca, ktorú mal napísať predseda parlamentu a SNS Andrej Danko v roku 2000. 

Zároveň dôrazne žiadame políciu a prokuratúru, aby sa zaoberali podnetom podpredsedníčky parlamentu Lucie Ďuriš Nicholsonovej, pretože významne zosilnelo podozrenie, že na univerzite došlo a dochádza k rozsiahlym machináciám okolo udeľovania titulov JUDr. 

Rovnako by sa vo veci malo začať angažovať ministerstvo školstva a Akreditačná komisia, a nie zatvárať pred týmito škandálnymi postupmi oči. Zvlášť to platí v tomto prípade, keď ide o verejnú univerzitu, financovanú z daní všetkých daňových poplatníkov na Slovensku.
Lucia Ďuriš Nicholsonová, podpredsedníčka NR SR za SaS
Branislav Gröhling, poslanec NR SR, tímlíder SaS pre školstvo 
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá