Bašternákov trest je len začiatok

Štandardný obrázok článku
Trest, ktorý súd uložil podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi, považuje strana Sloboda a Solidarita len za začiatok. Poslanec Jozef Rajtár podal v minulosti trestné oznámenia, kde zdokumentoval nadväznú trestnú činnosť Ladislava Bašternáka a s ním spriaznených osôb.

„Závažná ekonomická trestná činnosť bola páchaná opakovaným a pokračujúcim spôsobom organizovanou skupinou. Ladislav Bašternák bol zatiaľ odsúdený len za prvú sériu prevodov v bytovke Five Star Residence cez svoju firmu BL-202. Tých sérií však bolo urobených mnohonásobne viac. Rovnako to bolo aj pri komplexe Bonaparte,“ poznamenal poslanec Rajtár. 
Strana SaS oceňuje vyšetrovateľa a dozorového prokurátora, že nepodľahli tlakom a dostali kauzu Ladislava Bašternáka pred súd. Vytvorili tak dôležitý precedens pre dôkladné vyšetrenie ďalších trestných oznámení, ktoré podrobne spracoval poslanec SaS Jozef Rajtár.
Rad je aj na P. Kažimírovi
Liberáli považujú odsúdenie L. Bašternáka len za riešenie následkov. „Dôležité je, aby sa takéto skutky vôbec nestávali. A na to je treba funkčnú finančnú správu a jej Kriminálny úrad. To si vyžaduje, aby minister financií Peter Kažimír vymenil šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa a zabezpečil odhaľovanie ekonomickej trestnej činnosti už v zárodku,“ dodal Jozef Rajtár. 
Vzhľadom na to, že sa odsúdený Bašternák odvolal a požaduje nižší trest, spravodlivé ukončenie tejto špinavej kauzy bude vyžadovať nielen čestných policajtov a prokurátorov, ale aj sudcov.
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá