Polícia preverí kauzu Sun Park na základe trestného oznámenia L. Ď. Nicholsonovej

Štandardný obrázok článku
Vyšetrovateľ Odboru Kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave rozhodol o začatí trestného stíhania pre pokračovací obzvlášť závažný zločin podvodu v kauze Sun Park Residence. Trestné oznámenie podala ešte v marci podpredsedníčka NR SR za stranu Sloboda a Solidarita Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Kauzu odštartoval blog vozičkárky Natálie Turčinovej, ktorá si s partnerom Martinom kúpila byt v rozostavanom projekte Sun Park Residence. Mladý hendikepovaný pár, ktorý trpí svalovou distrofiou, síce zaplatil zálohu 80-tisíc eur na účet devolopera projektu, no nezískal bývanie. Keď si chceli vziať úver, banka im ho nedala, lebo im oznámila, že na zmluve nesedí vlastník.


Následne sa podpredsedníčke parlamentu ozval ďalší z poškodených z projektu Sun Park s tým, že ich je okolo 20. 


„Uskutočnilo sa s nimi stretnutie, na ktorom sme sa dohodli, že zozbierajú údaje od všetkých poškodených a spracujeme trestné oznámenie. Tak sa aj stalo,“ uviedla L. Nicholsonová a doplnila: „Keďže polícia v zákonnej lehote nerozhodla, spracovali sme žiadosť o preskúmanie zákonnosti postupu polície na prokuratúru. Potom prišla odpoveď z prokuratúry, v ktorej sa píše, že to, že polícia za pol roka v samotnej veci neurobila takmer nič, je normálne, a teda zákonne. O to viac ma teší súčasné upovedomenie o začatí trestného stíhania v tejto veci.“ 

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá