Žiadame Kováčika, aby zverejnil zvukový záznam Gorily

Štandardný obrázok článku
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) žiada políciu a špeciálnu prokuratúru, aby zverejnila zvukový záznam odposluchov, ktoré mala nájsť v trezore Mariana Kočnera a ktoré majú zodpovedať prepisom spisu, nazvaného Gorila.

„Po tom, čo sa spis Gorila stal všeobecne dostupným, nie je rozumný dôvod tajiť jeho zvukový záznam. Práve naopak. Naša požiadavka vychádza z hlbokej nedôvery v ochotu špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika vyšetriť tento grandiózny prípad klientelizmu a korupcie,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.


Podľa podpredsedu strany SaS Ľubomíra Galka „v tomto prípade prekrýva verejný záujem i bezpečnostný záujem štátu právo na ochranu súkromia aktérov Gorily, medzi ktorými môžu byť bývalí alebo súčasní ústavní činitelia, vysokí štátni úradníci a verejne známi podnikatelia.“


„Zverejnením zvukového záznamu totiž pominie dôvod na vydieranie tých, ktorých sa Gorila priamo týka, pretože môžu existovať ďalšie kópie jej zvukového záznamu,“ uzavrel poslanec NR SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá