Žiadame Kováčika, aby zverejnil zvukový záznam Gorily

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) žiada políciu a špeciálnu prokuratúru, aby zverejnila zvukový záznam odposluchov, ktoré mala nájsť v trezore Mariana Kočnera a ktoré majú zodpovedať prepisom spisu, nazvaného Gorila.

Štandardný obrázok článku

„Po tom, čo sa spis Gorila stal všeobecne dostupným, nie je rozumný dôvod tajiť jeho zvukový záznam. Práve naopak. Naša požiadavka vychádza z hlbokej nedôvery v ochotu špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika vyšetriť tento grandiózny prípad klientelizmu a korupcie,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.


Podľa podpredsedu strany SaS Ľubomíra Galka „v tomto prípade prekrýva verejný záujem i bezpečnostný záujem štátu právo na ochranu súkromia aktérov Gorily, medzi ktorými môžu byť bývalí alebo súčasní ústavní činitelia, vysokí štátni úradníci a verejne známi podnikatelia.“


„Zverejnením zvukového záznamu totiž pominie dôvod na vydieranie tých, ktorých sa Gorila priamo týka, pretože môžu existovať ďalšie kópie jej zvukového záznamu,“ uzavrel poslanec NR SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá