Podozrievame spravodajstvo RTVS z vedomej manipulácie

Štandardný obrázok článku
Spravodajstvo RTVS sa reportážou o schválení štátneho rozpočtu na rok 2019, odvysielanou vo večerných správach 5. decembra, zaradilo do série príkladov sofistikovanej manipulácie diváka, ktorá sa dá odpozorovať už dlhšiu dobu po odchode redaktorov. Tvrdí strana Sloboda a Solidarita.

RTVS poskytla za opozíciu priestor iba predstaviteľom OĽaNO, a to dokonca až trom, akoby iné opozičné subjekty v Národnej rade neexistovali. „To má ďaleko od zásad objektívnosti a vyváženosti, ktoré požaduje zákon i Štatút RTVS. Vzhľadom na to, že príspevky prechádzajú viacúrovňovou editorskou kontrolou, sme presvedčení, že nemôže ísť o chybu neskúseného redaktora, ale zámer,“ tvrdia liberáli.


Podľa SaS sa opäť ukazuje, že RTVS pod vedením Jaroslava Rezníka je neverejnoprávne, znormalizované médium. 


„Spravodajstvo je výkladnou skriňou ustrašenej, neprofesionálnej žurnalistiky, ktorá sa kĺže po povrchu a nemá ambíciu hľadať pravdu,“ uviedla poslankyňa NR SR a tímlíderka SaS pre kultúru Renáta Kaščáková a doplnila: „Obvyklou obranou pred takýmito televíznymi manipuláciami, ktoré majú pôvod v komunistickej cenzúre a ktoré pokračovali za vlády Vladimíra Mečiara, je sledovanie spravodajstva súkromných televízií. Problémy s tým spojené sú dva: 1. Občania na chod RTVS prispievajú a ak verejnoprávne médium pôsobí s tichým súhlasom vládnej moci, je to v rozpore so zákonom i jej poslaním. 2. Neslobodou a skrytou cenzúrou sú v konečnom dôsledku ohrozené všetky médiá v krajine. Naše vyjadrenie nespokojnosti je preto zároveň verejným podnetom pre Radu RTVS.“

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá