Zákon o osobitnom odvode padne ako prvý

Štandardný obrázok článku
Osobitný odvod pre obchodné reťazce bude jedným z prvých zákonov, ktorý vláda za účasti strany Sloboda a Solidarita (SaS) zruší.

„Tento výmysel v konečnom dôsledku zaplatia všetci občania v cenách tovarov. Andrej Danko a jeho SNS sa postarala o vianočný darček v podobe zdraženia potravín. Očakávame, že prezident Andrej Kiska zákon vráti, aby aj hlava štátu dala vládnej koalícii a občanom najavo, že na takejto do neba volajúcej legislatívnej hlúposti sa svojím podpisom zúčastňovať nebude,“ uviedla tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová.


„Tento zákon je diskriminačný, odporuje ochrane a podpore hospodárskej súťaže, ktorú požadujú od vládnych autorít slovenské i európske zákony. Poslanci vládnej koalície, osobitne vynálezcovia tejto hlúposti zo SNS, svojimi pozmeňovacími návrhmi vytvorili neprehľadnú štruktúru výnimiek, len aby zaťažili odvodom niekoľko málo zahraničných reťazcov a oslobodili od neho domáce firmy,“ tvrdí podpredsedníčka liberálov Jana Kiššová.


Podľa poslanca NR SR za SaS Radoslava Pavelku obsahuje zákon o osobitnom odvode všetky atribúty, ktoré má mať protieurópska, protitrhová norma, poškodzujúca obchod i spotrebiteľov –  protekcionizmus, diskrimináciu, byrokraciu, rozkrádanie a korupciu. „Oveľa jednoduchšie by bolo, keby dámy  a páni z vládnej koalície rovno vymenovali tie reťazce, ktoré odvod platiť budú a v akej výške,“ myslí si R. Pavelka.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá