Smer opäť oklamal občanov. Od januára 2019 si za primárnu zdravotnú starostlivosť priplatíme 30 eur

Smer opäť oklamal občanov. Od januára 2019 si za primárnu zdravotnú starostlivosť priplatíme 30 eur

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Smer znova oklamal občanov a nepozná riešenia. Od januára 2019 sa 30-eurové poplatky u lekára stanú skutočnosťou, a to napriek deklarácii predsedu Smeru Roberta Fica, že žiadne poplatky nebudú.

Ide o úhradu vyšetrenia, na ktoré sa pacient objedná. Nejde o úhradu za objednanie, ale za vyšetrenie. Zdôrazňujeme, že v strane SaS nie sme proti primeranej spoluúčasti pacienta v neprioritných diagnózach na zdravotnej starostlivosti a nie sme ani proti objednávaniu na konkrétny termín. Rozdiel medzi svetom SaS a pokriveným svetom Smeru je však v tom, že podľa nášho návrhu zákona pacient platil za dnes už nadštandardnú službu objednania sa na termín, ale za samotné vyšetrenie, za ktoré si platí každý mesiac zdravotné odvody, neplatil pacient, ale zdravotná poisťovňa. V pokrivenom svete smeru bude pacient od januára platiť za vyšetrenie. A tu je najväčší problém – občan platí dvakrát -  najprv zaplatí zdravotnej poisťovni, a potom si za zdravotnú starostlivosť zaplatí opäť z vlastného vrecka. Smer spoplatňuje primárnu zdravotnú starostlivosť. To je niečo, čo sme tu ešte nemali. Smer tak opäť trestá ľudí, ktorí vytvárajú hodnoty. Toto podľa nás nie je riešenie problému. Riešením je adoptovať si náš návrh o tom, že zdravotná starostlivosť má byť hradená z poisťovne a pacient si môže zaplatiť za objednanie na termín v maximálnej výške 10 eur. Štát by mal takisto tlačiť na VšZP, aby lepšie a viac spolupracovala s poskytovateľmi, ktorí už dnes dávajú termín na objednávanie ako súčasť zdravotnej starostlivosti.  A v neposlednom rade vnímame ako férové riešenie pripoistenie. Je to spôsob, ako získať ďalšie peniaze do zdravotníctva, pričom ľudia budú platiť za niečo, čo chcú.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá