Neodôvodnená väzba aktivistov nesmie ostať bez vysvetlenia

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) víta rozhodnutie Krajskej prokuratúry v Trenčíne zrušiť obvinenie voči dvanástim aktivistom organizácie Greenpeace, keďže nedošlo k žiadnemu trestnému činu ohrozenia verejnoprospešného zariadenia.

„Od začiatku sme upozorňovali, že nebola ohrozená ani prevádzka bane a jej prerušenie malo jediný cieľ – použiť baníkov ako rukojemníkov na umelé nafúknutie problému. Je odsúdeniahodné, že Slovensko je stále krajinou, kde súkromná spoločnosť spájaná s vládnymi politikmi prostredníctvom alobalovej kauzy dokáže ovplyvniť tri úrovne štátnej moci – vyšetrujúceho policajta, dozorujúceho prokurátora a aj sudcu,“ povedal poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre energetiku Karol Galek.
Podľa poslankyne NR SR za SaS a tímlíderky strany pre životné prostredie Anny Zemanovej je rozhodnutie prokuratúry v Trenčíne dôkazom, že moc banských barónov a oligarchov už nie je neobmedzená. „Neodôvodnená väzba aktivistov nesmie ostať bez vysvetlenia, za akých okolností k škandalóznemu a v demokratickej spoločnosti neprípustnému väzneniu aktivistov vôbec došlo," doplnila Zemanová. 
Je ústavnou povinnosťou Generálnej prokuratúry SR zabezpečiť jednotnosť rozhodovania jej podriadených. A nie správať sa ako mocipán udeľujúci milosti podľa toho, ako sa vyspí alebo – ako to bolo v danom prípade – podľa toho, na ktoré porušenie ústavných a zákonných práv upozornia opoziční poslanci,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.
Liberáli z toho dôvodu žiadajú, aby sa generálny prokurátor zobudil a zakročil proti tomu, aby boli miestne prokuratúry a súdy, či už na východe alebo na hornej Nitre, nástrojmi na udržiavanie a prehlbovanie protizákonnosti.
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá