Bratislavčania a Slovensko nepotrebujú nový pamätník padlým

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nemá nič proti tomu, aby z parku vedľa Úradu vlády SR bol odstránený pamätník komunistu Mareka Čulena, ale má výhrady k tomu, aby na tom mieste ministerstvo obrany pod vedením SNS postavilo pamätník, ktorý má vraj pripomínať vlastenectvo a hrdinstvo Slovákov pri obrane svojej vlasti.

„Pripomíname ministrovi obrany Petrovi Gajdošovi, že v Bratislave je Námestie Slovenského národného povstania, čo je dôstojné, občanmi navštevované a v zápase o demokraciu a slobodu symbolické miesto  na uctenie si hrdinstva Slovákov. A nielen ich, ale všetkých ľudí rôznych národností, ktorí na území Slovenska v boji za spravodlivú vec položili svoj život,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a poslanec zastupiteľstva bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Peter Osuský.
Bratislavčania a Slovensko podľa Osuského nepotrebujú nový pamätník padlým, pretože tých máme dosť. „Potrebujeme elementárnu slušnosť a úctu od tých, ktorí tejto krajine vládnu. Práve SNS s jej predsedom JUDr. Andrejom Dankom je ukážkovou stranou, ktorá na tieto spoločenské hodnoty zvysoka kašle,“ dodal P. Osuský.
Strana Sloboda a Solidarita z toho dôvodu očakáva, že o novom pamätníku nebude rozhodovať výhradne vláda, ale aj bratislavská samospráva.
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá