Povinná vojenská služba je ďalší úlet SNS

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
Minister obrany a generál Peter Gajdoš by mal podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) odísť do penzie, pretože pripustil opätovné zavedenie povinnej vojenskej služby ako riešenie nezáujmu mladých ľudí o vstup do ozbrojených síl.

„Minister v skutočnosti hovorí, že ak bude málo mladých ľudí, ktorí sú ochotní byť profesionálnymi vojakmi, potom budú povinne vojakmi všetci mladí muži a zadarmo. Lenže tento koncept už v minulosti zlyhal a komunistická armáda bola všetkým možným len nie tým, čím mala byť – bojaschopnou silou, ktorej členovia sú ochotní za vlasť a slobodu položiť život,“ pripomína podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.
Peter Gajdoš ako vojak z povolania by to mal podľa Galka vedieť a keď to nevie, mal by si prestať idealizovať časy, keď za starého režimu študoval na vojenskom gymnáziu v Banskej Bystrici a neskôr  na Vysokej vojenskej školy pozemného vojska vo Vyškove.
„Slovenská republika ako člen NATO nepotrebuje veľkú, demoralizovanú, nebojaschopnú armádu, zloženú z brancov, ktorí sú na vojenčine z donútenia. Primerané platy, dobré sociálne zabezpečenie a moderná technika sú len časťou problému, ktorému čelia OS SR,“ tvrdí Ľubomír Galko a pokračuje: „Druhou a nemenej významnou časťou problému je morálna vybavenosť vojakov – ich vzťah k vlasti, k spojencom, k slobode a k demokracii. Tento vzťah formujú významnou mierou politici.“
Minister obrany Peter Gajdoš je členom SNS, ktorej predseda Andrej Danko sa stal hanbou Slovenska v akejkoľvek oblasti a jeho vzťah k slobode a demokracii je daný len jeho utilitárnymi mocenskými a ekonomickými záujmami. Zavedenie povinnej vojenskej služby nevyrieši ani jeden z týchto problémov. Vytvorí len ďalšie. Strana Sloboda a Solidarita je zásadne proti.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá