Prejav P. Pellegriniho bol jedna veľká neúprimná faloš

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Občania si podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) od premiéra Petra Pellegriniho vypočuli na Nový rok jeden z najfalošnejších prejavov v novodobých dejinách Slovenska.

Premiér sa posťažoval na rozdelenie spoločnosti, prirovnal ho k berlínskemu múru, „cez ktorý na seba pokrikujeme a nepočúvame sa“. Lenže už len tým, že vystúpil v rovnaký deň ako prezident so svojím tradičným novoročným prejavom a zároveň ponúkol diametrálne odlišný obraz krajiny ako hlava štátu, sa na rozdelení spoločnosti aktívne zúčastnil.
Za odstúpením vlády boli masové protesty verejnosti, nie štátnické rozhodnutia
„Premiér Peter Pellegrini súčasne urobil presne to, čo vyčíta iným – nepočúval to, čo hovorí prezident a snažil sa ho prekričať vetami typu, že Slovenská republika patrí medzi vyspelé demokratické krajiny sveta. Ak Slovenská republika ešte patrí medzi vyspelé demokracie sveta, nie je to zásluha vlády, ktorú vedie. Vláda, ktorú vedie, totiž po demokracii šliape,“ tvrdí SaS.
Najnovším dôkazom je opakovane schválená novela zákona o politických stranách, ktorá porušuje hneď niekoľko ústavných princípov, na ktorých stojí demokracia.
„Rovnako extrémne falošné je Pellegriniho tvrdenie, že v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vládna koalícia dokázala prijať vyspelé štátnické rozhodnutia, ktoré vrátili Slovensku vnútropolitickú stabilitu. V skutočnosti to bolo celkom inak. Za odstúpením Roberta Fica z funkcie premiéra a Roberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra boli masové protesty verejnosti a s tým spojený rozpad vládnej koalície a teda strata moci,“ uviedla najsilnejšia opozičná strana. 

Absentoval čo i len pokus kriticky sa vymedziť voči oligarchii či korupcii
Na Slovensku dnes podľa liberálov nemáme vnútropolitickú stabilitu, ale stále nové zdroje napätia, ktoré vnášajú do spoločnosti také zákony, akým je napríklad nová voľba policajného prezidenta, osobitný odvod pre obchodné reťazce alebo nezmyselné ústavné zastropovanie dôchodkov.
V prejave premiéra úplne absentoval čo i len pokus kriticky sa vymedziť voči oligarchii, klientelizmu, korupcii a s tým spojenému masívnemu rozkrádaniu verejného majetku. Teda voči tomu, čo zo Smeru-SD, jeho rodnej strany, robí kriminálnu organizáciu.
Záverečné slová predsedu vlády sú podľa SaS typickou floskulou politika, ktorý postavil potemkinovskú dedinu a teraz ju ešte maľuje naružovo. 
„Buďme spoločne hrdí na našu krajinu, na úspechy našich športovcov, vedcov, ale nezabudnime na každodenné úspechy našich rodín, našich mám, ktoré vychovávajú naše deti,“ vyhlásil Pellegrini.
Strana Sloboda a Solidarita môže premiéra ubezpečiť, že na to, aby sa národ radoval napríklad z utorkového prvého miesta Petry Vlhovej v paralelnom slalome, nepotrebuje žiadne vládne povzbudenie ani usmernenie. No na to, aby sa nehanbil za svoju vládu, potrebuje, aby na ňu nemal vplyv napríklad podvodník bez chrbtovej kosti Andrej Danko. Čo preto urobil Peter Pellegrini? Nič.
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá