Neveríme, že Slovensko bolo zapletené do únosu Vietnamca nevedome

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nemá ani najmenšiu dôveru k slovám ministerky vnútra Denisy Sakovej, že ak bolo Slovensko zapletené do únosu Vietnamca Trinh Xuan Thanha, bolo to nevedome. Naopak s vysokou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou na Slovensku existujú ľudia, ktorí na tomto únose vedome spolupracovali.

„Je absolútne vylúčené, aby vietnamskí únoscovia pri prevoze Thanha do Vietnamu improvizovali a použitie slovenského vládneho špeciálu im vyšlo len preto, lebo im v Bratislave prialo šťastie. Takto amatérsky tajné služby nepracujú,“ uviedol podpredseda SaS a tímlíder strany pre vonkajšiu a vnútornú bezpečnosť Ľubomír Galko.
Naopak, všetko podľa Galka nasvedčuje, že vietnamskí únoscovia mali vopred dohodnuté s vplyvnými ľuďmi na Slovensku, že dostanú k dispozícii vládny špeciál. A títo vplyvní ľudia boli dokonca ochotní klamať, aby získali od poľskej strany povolenie na prelet ministra vnútra Roberta Kaliňáka, hoci sa ten na palube vládneho špeciálu reálne nenachádzal. 
„Podľa výpovede policajtov sa tam však nachádzal unesený Trinh Xuan Thanh. Ak ministerka Saková zároveň tvrdí, že sú aj iné spôsoby, ako sa mohol Trinh Xuan Thanh dostať zo Slovenska, mala by teda povedať aspoň jeden takýto spôsob, ktorý vyznie reálnejšie ako prelet slovenským vládnym špeciálom,“ doplnil poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus.
Strana SaS sa obáva, že ministerka Denisa Saková trestuhodne zavádza. Okrem toho, že ju to kompromituje, dostáva sa aj na úroveň Roberta Kaliňáka, ktorý je v tejto kauze hlavným podozrivým zo slovenskej strany.
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá