Minister Gajdoš bude vysvetľovať Zuzany 2 na branno-bezpečnostnom výbore

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
„Na najbližšom Výbore NR SR pre obranu a bezpečnosť sa budem pýtať ministra obrany Petra Gajdoša na nákup húfnic Zuzana 2,“ reaguje člen výboru a exminister obrany Ľubomír Galko na medializované informácie, že ministerstvo obrany objednalo pre armádu 25 kusov týchto kanónov od štátneho podniku Konštrukta Defence z Dubnice nad Váhom.

„Očakávam, že minister sa stretnutiu s poslancami nevyhne a zdôvodní nielen objednaný počet húfnic, ale aj ich cenu, ktorá je oproti pôvodnému modelu Zuzany zhruba päťkrát vyššia.“ 

Podľa poslanca Ľubomíra Galka aj z toho nákupu vyžaruje hlavný záujem Slovenskej národnej strany – míňanie verejných peňazí tak, aby z nich mali úžitok klienti tejto strany.

„Odtiaľto je potom už veľmi krátka cesta k tomu, aby sa z týchto peňazí čosi odlialo aj politikom,“ povedal exminister obrany.

Efektívnosť vynaložených zdrojov, reálne potreby Ozbrojených síl SR (OS SR) a obranyschopnosť Slovenskej republiky sú v tomto kleptokratickom koncepte a la SNS podľa liberálov vedľajšie. „Budem rád, ak sa pri nákupe húfnic Zuzana 2 budem mýliť, ale zverejnené skutočnosti tomu nenasvedčujú. Vopred vyzývam ministra Gajdoša, aby sa na otázky dobre pripravil. Potrebujeme vidieť jasný koncept rozvoja OS SR – to sa týka výzbroje, spôsobilosti, špecializácie v rámci NATO a, samozrejme, aj geopolitiky. Pýtam sa, voči akým hrozbám a voči akému nepriateľovi sa má takto výrazne posilniť práve slovenské delostrelectvo,“ uzavrel Ľ. Galko. 
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá