Stanovisko poslanca NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) a tímlídra strany pre školstvo Branislava Gröhlinga k tlačovej besede SNS o športe

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Športové poukazy prezentované stranou SNS sú v rozpore s platným znením zákona o športe. Ten hovorí, že športový poukaz je príspevok zo štátneho rozpočtu pre rodičov detí do 14 rokov. SNS chce túto záťaž opäť presunúť na zamestnávateľov, podobne ako rekreačné poukazy, čo zákon neumožňuje.

“Športové poukazy už dlho existujú v zákone, ale nie v praxi. Posledné vlády totiž na šport nikdy nevyčlenili financie. SNS je už tretí rok vo vláde a doteraz nevyčlenila ani euro na športové poukazy pre deti, hoci jej to zákon umožňuje. 
Strana SaS je za zachovanie financovania športu na základe zákona o športe. Ide o transparentný systém rozdeľovania financií, ktorý zohľadňuje výsledky a výkony, bol pripomienkovaný športovými organizáciami a získal podporu naprieč celým parlamentom – aj zo strany opozície aj koalície. 
Sme proti akémukoľvek svojvoľnému prerozdeľovaniu financií na šport zo strany vlády cez novovytvorený fond na základe lobingu či politických rozhodnutí. Také niečo nás vracia do minulosti a do netransparentného financovania športu."
Branislav Gröhling poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre školstvo
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá