Pýtame sa, kedy špeciálny prokurátor Kováčik konečne odíde

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) dôrazne žiada, aby orgány činné v trestnom konaní začali konať vo veci nahrávky Mariana Kočnera a bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. A to nielen skúmaním obsahu nahrávky a z nej plynúcich trestnoprávnych konzekvencií, ale aj skúmaním príčin, pre ktoré polícia a prokuratúra nezačali konať hneď, ako sa o nahrávke a jej obsahu dozvedeli.

„Fakt, že sa verejnosť o existencii záznamu, poukazujúceho na možnú skorumpovanosť bývalého generálneho prokurátora, dozvedá od novinárov, ktorým ju potvrdil právny zástupca Zlatice Kušnírovej, matky zavraždenej Martiny, je sám o sebe obrovský škandál,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.
Tento škandál však nie je podľa Sulíka ničím prekvapujúci. „Hmatateľne potvrdzuje podozrenia, pre ktoré ľudia chodia na námestia. A to, že Slovensko je zmafianizovaný štát, chobotnica organizovaného zločinu sa dostala na úrad vlády, do Národnej kriminálnej agentúry, na Generálnu prokuratúru i na súdy,“ tvrdí predseda SaS. 
„Očistu spoločnosti môžu uskutočniť len poctiví ľudia, ktorí sa mafie nezľaknú. Poctiví prokurátori, policajti, sudcovia. Vyzývame špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, aby takým nestál v ceste a konečne z funkcie odišiel,“ doplnil poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.
Samotný Dobroslav Trnka je špeciálny prípad. SaS preto očakáva, že orgány činné v trestnom konaní budú voči nemu postupovať – vzhľadom na jeho prokurátorskú funkciu – tvrdo, nekompromisne a spravodlivo.
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá