D. Kováčik si nezaslúži ani chlp z Gorily

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik si nezaslúži ani povestný chlp z kauzy Gorila, pretože jeho postupy a rozhodnutia vyvolávajú podozrenie, že kryje páchateľov. Z tohto uhla posudzuje strana Sloboda a Solidarita (SaS) jeho sťažnosť na vyšetrovací policajný tím za to, že od neho nedostal originál takzvanej Kočnerovej nahrávky Gorily, ale iba jej kópiu.

„Chceme špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika ubezpečiť, že v digitálnom svete sú kópie navlas rovnaké ako originály. Navyše, aj záznam na USB kľúči, ktorý sa našiel v trezore Mariana Kočnera, bude s vysokou pravdepodobnosťou tiež len kópia originálu. Je však možné, že špeciálny prokurátor Kováčik nedôveruje polícii a pripúšťa, že nejaké časti z Kočnerovej nahrávky nemuseli skopírovať pre jeho potreby,“ tvrdí podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.

Lenže, žiaľ, podľa Ľ. Galka existuje aj druhá možnosť. „Tá vyplýva z predchádzajúcich postojov prokurátora Kováčika, že by mohol nahrávku na Kočnerovom USB kľúči zničiť. Napríklad omylom, lebo stlačí klávesnicu delete a následne svoj omyl v predstieranej panike potvrdí stlačením klávesnice enter,“ povedal podpredseda SaS Ľ. Galko.
„Máme hlbokú nedôveru voči špeciálnemu prokurátorovi Kováčikovi a jeho úmyslu konať vo verejnom záujme v mene spravodlivosti, obzvlášť v situácii, keď sú dotknuté záujmy finančnej skupiny Penta, ktorá požaduje zničiť dôkazy o Gorile,“ poznamenal poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik a na záver dodal: „Dušan Kováčik by mal odísť z funkcie a nechať Gorilu svojmu nástupcovi. Opätovne ho preto vyzývame na odchod.“
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá