G. Matečná hrabe vždy len pre svojich

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná, spôsobom vlastným SNS, má podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) trestuhodný pomer k verejným peniazom. Projekt Národného potravinového katalógu za takmer milión eur je exemplárnym mixom podnikateľskej neschopnosti a klientelizmu.

„Jediný, kto má z tohto projektu otvorený úžitok, je súkromná firma, ktorá cudzopasí na potravinovom katalógu. Je šokujúce, že po vyše roku od spustenia skúšobnej prevádzky sa zrealizovalo 5 obchodov za 450 eur a že systém, ktorý má vraj zabezpečovať nákup zdravších lokálnych potravín, využili len dve školy. Toto je SNS a jej skvelé kádre v praxi,“ uviedla tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová.

SNS podľa SaS ničí systém pravidlami, ktoré majú predstierať jej aktivity v prospech Slovenska, avšak v skutočnosti len zvyšujú byrokraciu a znižujú jeho efektívnosť.   

Pod nacionálne podfarbenými heslami o pomoci domácim výrobcom potravín sa podľa J. Halgašovej tiež skrýva chamtivosť klientov SNS, ktorých jediným cieľom je získať na úkor spoločnosti výhody pre seba. „Gabriela Matečná je pravou rukou týchto temných, kleptokratických záujmov. Bola ňou ako šéfka pozemkového fondu, keď zverovala štátnu pôdu do rúk ľuďom, ku ktorým sa nikdy nemala dostať, a je ňou ako ministerka pôdohospodárstva, keď zase len hrabe pre svojich. Kruh sa uzatvára,“ povedala J. Halgašová.


Liberáli zároveň upozorňujú, že ministerka bude od občanov cucať peniaze aj z osobitného odvodu pre obchodné reťazce. Cez obskúrne a nefunkčné projekty ako Národný potravinový katalóg ich však bude posielať svojim klientom, ktorí si za ne kúpia drahé autá a nehnuteľnosti po celom svete. „Poľnohospodári a potravinári sa však pod vedením Gabriely Matečnej skutočnej pomoci nikdy nedočkajú,“ uzavrela tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová. 

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá