Znovuotvorenie rokovaní o odchode Británie z EÚ je lepšie ako jej odchod bez dohody

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Napriek najväčšej prehre britskej vlády v moderných dejinách, keď jej návrh dohody o odchode z EÚ odmietlo až 432 poslancov, je v tejto zložitej chvíli podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) dôležité zachovať chladnú hlavu na oboch stranách Lamanšského prielivu.

Podľa liberálov sa potvrdzuje, aké nezodpovedné bolo nechať hlasovať občanov o vystúpení z EÚ bez toho, aby sa vyjadrili, v akej podobe ten odchod preferujú a aby zároveň poznali dôsledky svojho rozhodnutia. Z viacerých ponúknutých scenárov ďalšieho vývoja považuje strana SaS za najrealistickejší znovuotvorenie rokovaní o odchode. 
„Verím, že sme stále nevyčerpali všetky možnosti, aby sa našla obojstranne prijateľná dohoda. Oplatí sa ju hľadať aj za cenu, že sa tým celý proces natiahne a skomplikujú sa aj voľby do Európskeho parlamentu. Nevidíme problém v tom, aby sa volili, hoci len na krátku chvíľu, aj zástupcovia Veľkej Británie a v rámci ostatných krajín ich náhradníci,“ tvrdí poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus.
Alternatívou takéhoto vývoja je len odchod Britov bez dohody s veľkými ekonomickými škodami či britská politická nestabilita a nástup populistických ľavičiarov. „To si rozhodne nemôžeme priať ani na Slovensku. Akokoľvek sú nám sympatické všetky ostatné alternatívy, vrátane druhého referenda, či dokonca zrušenia procesu brexitu, pri súčasnom nastavení politickej kultúry a politického systému Veľkej Británie ich možno považovať len za málo pravdepodobné,“ uzavrel M. Klus. 
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá