Regulácia marží ťažko poškodí spotrebiteľov na Slovensku

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) varuje, že regulácia obchodných marží na potraviny, ktoré navrhuje strana Most-Híd, nebude viesť k tomu, že občania budú kupovať kvalitné potraviny za nižšie ceny a že slovenskí výrobcovia dosiahnu vyššie zisky, ale dosiahne sa presný opak.

 „Spolu s osobitným odvodom pre obchodné reťazce a neustálymi zásahmi do vzťahov medzi producentmi potravín a obchodom zapríčiní regulácia marží rast cien. Zároveň prinesie menší a menej kvalitný sortiment na domácom trhu a únik spotrebiteľov za nákupmi do zahraničia, ako aj vyššie dane, ktoré vyplynú zo zvýšenia byrokracie. Dámy a páni z vládnej koalície už asi zabudli, ako smutne vyzeral socialistický obchod pred Nežnou revolúciu so svojimi prázdnymi regálmi a radmi na mandarínky pred Vianocami,“ uviedla podpredsedníčka SaS a predsedníčka Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Jana Kiššová.
Vládna koalícia však podľa liberálov svojimi nekompetentnými opatreniami ženie krajinu 30 rokov dozadu. „Stojí za ňou hŕstka chamtivých politikov a podnikateľov, ktorí si myslia, že ak vyženú zo Slovenska zahraničné obchodné reťazce, lebo tam to v konečnom dôsledku vedie, nastane pre nich raj. Je to však hlboký omyl, pretože na druhej strane budú tisíce rozhnevaných občanov, ktorí pochopia, že keď politici nezasahovali do obchodu, bolo na Slovensku lepšie,“ doplnila J. Kiššová.
SaS žiada vládnu koalíciu, aby neznevažovala slovenský obchod a pre svoje neodborné výčiny si našla iné pieskovisko. Jediná cesta za kvalitnejšími a lacnejšími potravinami, a to aj slovenského pôvodu, vedie cez ostrejšiu konkurenciu a výkonnejšiu ekonomiku.
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá