Dankova SNS opäť rieši ekonomické nezmysly, tentoraz zriadenie národného leteckého prepravcu

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje za absolútnu stratu času a mrhanie financiami zaoberať sa zriadením národného leteckého dopravcu. Prax ukázala, že hoci sme leteckého dopravcu už mali, tak skončil neúspešne. Navyše, ak by boli plánované letecké linky rentabilné, už dávno by ich zriadili súkromné komerčné firmy.

„Vypracovanie analýz za vyše 50-tisíc eur je ako vyhadzovanie peňazí von oknom. Ešte skôr než sa akákoľvek analýza začala robiť, bolo jasné, že zriadenie národného leteckého dopravcu je odsúdené na neúspech. Nerozumieme, prečo vláda podlieha tlaku SNS, a to len preto, že tá si na čele s Andrejom Dankom zmyslela, že bude zriaďovať jedného národného dopravcu za druhým. Nakoniec to však dopadne ako pri národnom železničnom dopravcovi, keď boli len postriekané vagóny s novým logom, ale kvalita služieb sa vôbec nezlepšila, práve naopak,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre dopravu Miroslav Ivan.

Liberáli zároveň upozorňujú na samotnú analýzu, ktorá počíta s nákladmi štátu v hodnote desiatok miliónov eur na založenie prvých 15 mesiacov prevádzky. Tieto peniaze musí navyše štát dodať hneď, pretože neskôr by to bolo považované za neoprávnenú štátnu pomoc. „Je to ekonomický nonsens. Vláda má nájsť milióny na zriadenie národného leteckého dopravcu v čase, keď sa rozpadá cestná a železničná infraštruktúra, chýbajú peniaze na opravu železničných tratí a horiacich vagónov či v čase, keď  40 % ciest I. triedy je v nevyhovujúcom alebo havarijnom stave,“ tvrdí tímlíder SaS pre dopravu M. Ivan a dopĺňa: „Navyše, v normálnej krajine by bolo spomínaných 50- tisíc eur za vypracovanie zbytočnej analýzy zosobnených.“
Strana SaS preto žiada vládu, aby okamžite zastavila akékoľvek ďalšie kroky v úvahách o zriadení národného leteckého dopravcu.
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá