NDS potrebuje nového šéfa, ktorý vyrieši problém tunela Višňové

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Minister dopravy a výstavby Árpád Érsek spolu s predsedom vlády Petrom Pellegrinim robia podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) veľkú chybu, ak sa vyhrážajú slovensko-talianskemu konzorciu zrušením zmluvy na výstavbu tunela Višňové. Liberáli ich preto žiadajú, aby s tým okamžite prestali a miesto vyhrážok hľadali so zhotoviteľom riešenie.

„Vyhrážky odrádzajú subdodávateľov od pokračovania vo výstavbe a v prípadnom súdnom spore dávajú druhej strane dobré argumenty na zdôvodnenie meškania. Pýtame sa, prečo vláda postupuje tak, aby pred súdom ťahala za kratší koniec. Minister s premiérom by sa mali radšej zamerať na to, ako vyzerala v tomto prípade práca štátnych orgánov a štátnej Národnej diaľničnej spoločnosti,“ tvrdí poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre dopravu Miroslav Ivan.
Podľa Ivana je zjavné, že NDS nekonala tak, ako mala, keď sa prvý raz dozvedela o nedodržiavaní termínov. „Vláda sa zmobilizovala až vo chvíli, keď je meškanie fatálne. Z toho dôvodu by mal minister Érsek odvolať vedenie Národnej diaľničnej spoločnosti. Opätovne ho k tomu vyzývame,“ uviedol tímlíder SaS pre dopravu M. Ivan.
Strana SaS si myslí, že NDS dnes potrebuje nového generálneho riaditeľa, ktorý nie je zaťažený chybami za tunel Višňové a bude vidieť nahromadené problémy z inej perspektívy. „Riešenie totiž nie je v súdnom spore, v ktorom budú v hre desiatky a možno aj stovky miliónov eur, ale v rokovaní so súčasným konzorciom. Pretože nech súdny spor dopadne akokoľvek, vždy v ňom prehrá slovenský motorista,“ uzavreli liberáli.
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá