SaS: Chceme odvolávať A. Danka

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
Opoziční poslanci chcú hlasovať o odvolaní predsedu Národnej rady (NR) SR Andreja Danka (SNS) z funkcie. Podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová a poslanec Branislav Gröhling (obaja SaS) odovzdali v piatok 33 vyzbieraných podpisov poslancov na zvolanie mimoriadnej schôdze. Dôvodom je jeho rigorózna práca. SNS liberálom odkázala, že sú ňou posadnutí.

"Pevne veríme, že koalícia nájde v sebe toľko slušnosti a odvahy a schváli program, a my budeme môcť v NR SR hovoriť to, čo chceme povedať predsedovi NR SR a že nám umožnia, aby sme sa pokúsili ho odvolať," povedala Ďuriš Nicholsonová po odovzdaní podpisov. Myslí si, že Danko by mal sám uznať, že na svojom poste nemá čo robiť a odstúpiť. Na otázky, či má zmysel sa opätovne pokúšať o jeho odvolanie, povedala, že nič iné im nezostáva.
      Gröhling avizoval aj odvolávanie ministerky školstva Martiny Lubyovej (nominantka SNS). "Určite budeme podávať tento návrh, zbierame podpisy," povedal s tým, že uvidia, ako dopadne schôdza v prípade Danka, a potom sa rozhodnú, čo ďalej.

Zdroj: TASR

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá