Reakcia strany Sloboda a Solidarita (SaS) k najnovšiemu rebríčku vnímania korupcie od Transparency International

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
Vlády Smeru-SD nedokážu potlačiť korupciu na Slovensku, pretože korupcia a rozkrádanie verejného majetku sú podstatou ich existencie. Takáto je naša reakcia na aktuálny rebríček vnímania korupcie, ktorý pravidelne zostavuje Transparency International. Pokles o tri miesta na 57. miesto je nielen jasným signálom niekoľkoročnej stagnácie, ale aj pokračujúceho úpadku.

,,Odkaz pre občanov je jasný: Ak chcete Slovensko bez epidémie korupcie, nesmiete voliť tých, ktorí sú dnes pri moci. Politické strany Smer-SD a SNS sú z hľadiska korupcie vysoko toxické.
Korupčný systém zničil život Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej, a to je zatiaľ najväčšia obeť, ktorú spôsobil. Morálne je korupciou, beztrestnosťou vyvolených a ich nezaslúženým bohatstvom dlhodobo devastovaný celý národ, ktorý neverí v spravodlivosť.
Máme však pred sebou troje dôležité voľby – prezidentské voľby, voľby do Európskeho parlamentu a začiatkom roku 2020 parlamentné voľby. To znamená, že v priebehu niekoľkých mesiacov môže Slovensko obrátiť zlý trend a vo vnímaní korupcie postúpiť medzi civilizované štáty.“
 
Richard Sulík, predseda SaS
Ľubomír Galko, podpredseda SaS
Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá