Vítame rozhodnutie britských poslancov, že nechcú brexit bez dohody

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Utorňajšie rozhodnutie britských poslancov, v ktorom odmietajú odchod Veľkej Británie z Európskej únie bez dohody, je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) dobrou správou pre Slovensko aj Európu.

„Menej dobrou správou je, že britskí poslanci žiadajú od svojej premiérky a partnerských krajín EÚ zázrak na počkanie. Tým je hľadanie alternatívy za tzv. severoírsku poistku počas najbližších dvoch týždňov. Menej dobrou správou je aj to, že Európska únia odmieta ďalšie rokovania,” uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus.


Ak sa viacstranne prijateľné riešenie nenašlo počas posledných mesiacov, za dva týždne ho nájdeme len sotva. „Je však našou povinnosťou sa o to aspoň pokúsiť,“ tvrdí M. Klus. 


Hoci sú už všetci z celého procesu unavení, v tejto chvíli sa podľa poslanca Klusa nemôžeme našim britským kolegom odvrátiť chrbtom. „Preukázať dobrú vôľu je o to dôležitejšie, že je stále v hre aj možnosť, že by Británia svoj odchod odložila, prípadne celkom zrušila. A to by bola najlepšia správa pre nás všetkých,“ uzavrel Martin Klus.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá