Jednoduchou zmenou volebného zákona uľahčíme život občanom

Jednoduchou zmenou volebného zákona uľahčíme život občanom

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Strana Sloboda a Solidarita dlhodobo prichádza s návrhmi, ktoré by pomohli zlepšiť náš volebný systém a uľahčili by výkon volebného práva nielen občanom na Slovensku, ale aj Slovákom žijúcim v zahraničí.

Návrhom, ktorý sme predložili na rokovanie tejto schôdze parlamentu, chceme uľahčiť život občanom, ktorí trvalo žijú na Slovensku. Častokrát sa stáva, že mnohí občania Slovenska sú práve v čase konania volieb na plánovaných služobných cestách alebo dovolenkách v zahraničí, prípadne po celom Slovensku. Práve takýmto ľuďom sa snažíme vyjsť našou novelou v ústrety, pretože jej základným princípom je možnosť voliť predčasne v rámci volieb do NR SR, do Európskeho parlamentu, prvého kola prezidentských volieb, ale aj komunálnych volieb či volieb do VÚC. Voľba poštou je možná len v parlamentných voľbách, pričom si musíte nechať poslať hlasovacie lístky na adresu v zahraničí. A to chceme zmeniť. Našou snahou je, aby hlasovacie lístky bolo možné poslať aj na inú adresu na Slovensku.  V tých lehotách, ktoré už dnes zákon pozná pri voľbách do NR SR, potom bude možné odvoliť priamo z domu niekoľko dní, resp. týždňov vopred. Táto zmena sa týka všetkých občanov, ktorí trvalo žijú na Slovensku, ale môžu žiť aj v zahraničí. Ide o úplne jednoduchý mechanizmus, ktorý funguje až v 83 % krajín EÚ.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá