Dôchodkový strop testuje úroveň národa

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
V parlamente sa stále nenašlo dosť poslancov na ústavné zastropovanie veku odchodu dôchodku a odborárom chýba na vypísanie referenda s touto požiadavkou 100 000 podpisov. Aj táto správa podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) vypovedá o tom, že ústavné ohraničenie veku do starobného dôchodku je akurát tak téma pre populistov, aby sa bili do pŕs, akí sú sociálni, ale v skutočnosti pripravovali budúcim generáciám temnú budúcnosť.

„Veríme, že drvivá väčšina slovenskej spoločnosti chápe, do akej nezmyselnej pasce populisti ženú našu krajinu. Opakovane vyhlasujeme, že ak majú poslanci neodbytnú potrebu rozhodovať o tom, v ktorom veku sa pôjde na Slovensku do dôchodku o 30 rokov, hoci mnohí z nich už budú po smrti, tak tu predsa majú k dispozícii zákon o sociálnom poistení, ktorý sa dá meniť obyčajnou väčšinou,“ tvrdia v spoločnom stanovisku predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová.
To znamená, že aj obyčajná väčšina poslancov Národnej rady SR bude môcť v ďalekej budúcnosti prispôsobiť dôchodkový systém k daným sociálno-ekonomickým podmienkam bez toho, aby ich v tom blokovali populisti budúcej generácie. „Žiaľ, dnešní populisti v odboroch, ktorí sa starajú najmä o svoje funkcie a lacnú publicitu, ale aj populisti v politických stranách, vyhrocujú svojou požiadavkou na príslušnú zmenu Ústavy SR túto tému do extrému. Pritom im vôbec nejde o dôchodky v časovej perspektíve, na ktorú nedovidia, ale o aktuálne vyvolanie spoločenského konfliktu, aby na ňom získali politické body,“ uviedli liberáli.
„Ak chceli vlády vedené Smerom zlepšiť podmienky budúcim dôchodcom, nemali rozhadzovať peniaze napríklad svojim blízkym firmám. Nedá sa naraz plytvať verejnými zdrojmi a súčasne pomáhať ľuďom, ako keby sa neplytvalo,“ zdôraznil poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre verejné financie Eugen Jurzyca.
Strana Sloboda a Solidarita verí, že občania tieto perfídne plány demaskovali. Zároveň SaS vystríha poslancov opozičných strán pred spoluprácou s koalíciou na tejto nechutnej záležitosti. Liberáli dúfajú, že opozícia aj v tejto otázke bude postupovať jednotne, v súlade so zdravým rozumom.
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá