Korupcia na ÚRSO potvrdená. Zodpovedný je R. Fico

Korupcia na ÚRSO potvrdená. Zodpovedný je R. Fico

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Podozrenia strany SaS o korupcii na neslávne známom Úrade pre reguláciu sieťových odvetví najnovšie potvrdil Najvyšší kontrolný úrad. Pred necelými dvomi rokmi sme sa obrátili na Generálnu prokuratúru SR a podali viacero trestných oznámení na neznámeho páchateľa v škandále s vysokými cenami energií.

V niektorých prípadoch došlo k zvýšeniu účtov za elektrinu o neuveriteľných 300 %. Jedno z našich podozrení sa týka zneužitia peňazí, ktoré boli určené na kontrolu distribučných spoločností a ich majetku. Dnes je už isté, že 1,8 milióna eur, ktoré v tom čase dostal na tento účel Úrad pre reguláciu sieťových odvetví, bolo pokútnym spôsobom pridelených rôznym znaleckým firmám spriazneným s vtedajším riaditeľom ÚRSO Jozefom Holjenčíkom. Základným problémom je férová regulácia cien. Jej výsledkom majú byť spravodlivé ceny pre spotrebiteľov, ale aj producentov energií. Aj zistenia NKÚ potvrdzujú, že sme od férovej regulácie ďaleko. Preto vyzývame predsedu Regulačného úradu Ľubomíra Jahnátka, aby nám poskytol informáciu o zrealizovaných nápravných opatreniach. Tento bod zaradíme aj na rokovanie hospodárskeho výboru, kam pána Jahnátka pozveme. Bol to však Robert Fico, ktorý si z cien energií urobil politickú agitku, ceny energií boli tým lepidlom, na ktoré Smer lákal voličov najmä z radov chudobnejších domácností vrátane penzistov. Regulačný úrad sa tak stal v rozpore so zákonom len detašovaným pracoviskom Úradu vlády SR. To je ďalší dôvod, pre ktorý Robert Fico nepatrí na ústavný súd, pretože jeho pohŕdanie zákonom a právom sa prejavilo aj v regulácii cien energií.

Neexistujú žiadne videá