Po mimoriadnom výbore: Škandál s poľským mäsom vyžaduje razantnejšie opatrenia

Po mimoriadnom výbore: Škandál s poľským mäsom vyžaduje razantnejšie opatrenia

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Na náš podnet zasadal mimoriadny pôdohospodársky výbor NR SR, na ktorom sa zúčastnila aj ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná či riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR Jozef Bíreš. Témou bol škandál s rizikovým poľským mäsom.

Z odpovedí kompetentných na výbore vyplynulo, že dnes realizované opatrenia sú síce intenzívne, ale nie dostatočné. Podľa SaS mali byť okamžite prijaté razantnejšie opatrenia. Jedným z nich je okamžité dočasné pozastavenie dovozu mäsa z Poľska. V prípade, kedy ide o zdravie a bezpečnosť všetkých ľudí, najmä detí, je podľa nás absurdné takto zľahčovať situáciu. Zo záverov rokovania mimoriadneho výboru navyše vyplýva, že ministerka Matečná doteraz nerokovala s hlavným hygienikov, čo je v tejto situácii mimoriadne zarážajúce. Očakávame, že Európska únia nezostane nečinná a príjme voči Poľsku razantnejšie opatrenia.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá