Ľ. Galko: D. Saková sa dostala do okruhu podozrivých

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
Ministerka vnútra Denisa Saková má zrejme lepšie informácie z vyšetrovania ako samotná polícia, policajný prezident či prokuratúra. Inak strana Sloboda a Solidarita (SaS) nedokáže porozumieť jej kontroverznému a zrejme aj nezákonnému rozhodnutiu presunúť vyšetrovanie prípadu prípravy vraždy prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku a bývalého ministra vnútra a právnika Daniela Lipšica Úradu inšpekčnej služby ministerstva vnútra.

„V tejto súvislosti je zarážajúce, že ministerka Saková sa odvoláva na vzájomnú dohodu s Úradom špeciálnej prokuratúry a Generálnou prokuratúrou SR, pričom Úrad špeciálnej prokuratúry o žiadnej takejto dohode, ktorá by vyšetrovanie postupovala na Úrad inšpekčnej služby ministerstva vnútra, nevie. Toto je situácia, ktorá spochybňuje dobré úmysly ministerky a priraďuje ju do okruhu podozrivých, ktorí s prípadom prípravy vrážd prokurátora Žilinku a advokáta Lipšica majú dočinenia,“ uviedol podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu Ľubomír Galko.
Z toho dôvodu bude poslanec SaS Ľubomír Galko spolu s ďalšími opozičnými poslancami iniciovať zvolanie mimoriadneho bezpečnostného výboru, na ktorom by mala ministerka Saková vysvetliť, aj v prítomnosti policajného prezidenta Milana Lučanského, svoje kroky.
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá