Vládna koalícia chce pomocou tlačového zákona zakryť svoju tvár, novinári sú právom rozhorčení

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) má vo svojej DNA slobodu slova a prejavu, a preto sa stotožňuje s rozhorčením novinárov, ktorí podpísali vyhlásenie proti zavedeniu práva na odpoveď aj pre politikov. Liberáli považujú praktiky, ktoré sa objavujú v novele tlačového zákona, za nedemokratické – a preto prijímajú výzvu novinárskej obce a nepodporia novelu tlačového zákona ani v ďalších čítaniach.

„Sme proti politike tvrdej ruky. Vynucovať si zákonmi, aby novinári písali len to, čo chcú čítať politici, nie je prejav sily, ale slabosti súčasných politikov,“ reaguje poslankyňa NR SR za SaS a tímlíderka strany pre kultúru Rentáta Kaščáková.
Podľa Kaščákovej súčasná vláda je ustráchaná a aj zmenou tlačového zákona „chce silou a mocou zakryť svoju skutočnú tvár.“
„Odmietame ísť cestou Orbánovho Maďarska, odmietame ísť cestou návratu k mečiarizmu. Zvlášť po smrti investigatívneho novinára a jeho snúbenice by sme očakávali, že vládni poslanci budú hľadať cesty, ako lepšie chrániť slobodu slova a prácu novinárov, ktorí majú svoju nezastupiteľnú úlohu v demokracii,“ dodala R. Kaščáková.
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá