Vyhlásenie SaS: Kriminálne skupiny v polícii a na prokuratúre bojujú o svoje prežitie

Štandardný obrázok článku
Vyhlásenie strany Sloboda a Solidarita (SaS) k vystúpeniu generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, policajného prezidenta Milana Lučanského, prvého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho a dozorového prokurátora

„Vo vysokých pozíciách na polícii i na prokuratúre pracujú ľudia, ktorí sa podieľali alebo stále podieľajú na závažnej trestnej činnosti. Tieto kriminálne aktivity sa týkajú vrážd, podvodov, vydierania či zneužívania právomocí verejného činiteľa. Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa stala neuralgickým bodom, na ktorom sa láme naša budúcnosť.
 
Buď bude Slovensko naďalej ovládať mafia a jej drzá brutalita bude stále narastať, alebo sa dokážu zdravé sily v tomto štáte zomknúť a zastaviť úpadok. Dnes vidíme, že kriminálne skupiny v polícii a na prokuratúre bojujú o svoje prežitie. Situácia je neprehľadná; sily, ktoré stoja na strane zla, nie sú dobre rozpoznateľné. 
 
Hlboký úpadok silových zložiek a kríza dôvery, ktorá ho sprevádza, je predovšetkým dôsledok vlád Smeru-SD, pretože to, čo sa deje v polícii a na prokuratúre, je zrkadlovým obrazom vzťahov a záujmov vo vládnej politike. Tú po vyše desaťročie ovláda a formuje Smer-SD.
 
Pre očistu a nastolenie poriadku je nevyhnutná zmena vlády. To je kľúčová podmienka, aby poctiví policajti a prokurátori mali istotu, že štátna moc v kritických chvíľach bude stáť za nimi a nie za organizovaným zločinom. Problém sa tak dostáva k zdroju moci a ním sú občania.
 
Občania v konečnom dôsledku rozhodnú, či sa Slovensko vymaní z osídiel organizovaného zločinu a bude civilizovaným štátom, v ktorom platí právo a spravodlivosť. Po vystúpeniach generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára a policajného prezidenta Milana Lučanského dvojnásobne platí, že ten, kto volí Smer-SD, volí staré poriadky a mafiu.“
Richard Sulík, predseda SaS
Ľubomír Galko, podpredseda SaS
Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá