Smer chce znefunkčniť Ústavný súd. Výzva R. Ficovi

Smer chce znefunkčniť Ústavný súd. Výzva R. Ficovi

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Dnešná voľba ústavných sudcov predznamená, ako sa zmení charakter Slovenska. Ide o to, či sa vyberieme smerom k spravodlivosti alebo smerom ku krytiu korupcie.

Robert Fico traumatizoval spoločnosť niekoľko týždňov svojou kandidatúrou. Nejde mu o Slovensko, ale o jeho osobu a ak nemá byť víťazom, vyhráža sa pádom vlády. Tým, že sa strana ĽSNS rozhodla nezúčastniť tejto voľby, len ukázala, ako podporuje túto korupčnú koalíciu. V SaS svoj postoj nemeníme. Zhodli sme sa na 12 menách, ktoré podporujeme a ktorým dôverujeme. Predĺženie mandátu terajších ústavných sudcov považujeme za doslova protispoločenský nápad na predĺženie terajších pomerov. Vzhľadom na to, že táto vláda už dávno stratila podporu verejnosti, je pre koalíciu kľúčové, aby bola voľba tajná, lebo sa chcú schovávať. V strane SaS považujeme za prioritu, aby bol Ústavný súd obsadený kvalitnými ľuďmi. Preto vyzývame poslancov, aby odhodili stranícke tričká a volili podľa svojho svedomia. Vyzývame rovnako verejnosť, aby pozorne sledovala, kto si koho vyberie. A v neposlednom rade vyzývame Roberta Fica, aby ako deštruktívny politik odišiel z parlamentu aj z politiky.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá