Jediný, kto môže poraziť M. Šefčoviča, je R. Mistrík

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Volebné prieskumy ukázali, že v demokratickom tábore sa sformovali dvaja nádejní kandidáti – Robert Mistrík a Zuzana Čaputová. Prezidentom sa však môže stať len jeden, a to len v tom prípade, ak porazí kandidáta Smeru-SD Maroša Šefčoviča.

Na základe doterajších prieskumov verejnej mienky, ale aj na základe faktu, že v roku 2009 sa Ivete Radičovej nepodarilo poraziť v druhom kole prezidentskej voľby Ivana Gašparoviča, strana Sloboda a Solidarita (SaS) dáva väčšie šance na zvolenie Robertovi Mistríkovi.
 
„Sme presvedčení, že všetci kandidáti demokratického spektra rešpektujú realitu a nebudú svojou ďalšou účasťou v prezidentskej kampani prispievať k triešteniu voličských hlasov. Každý demokratický kandidát, ktorý nie je na čele pelotónu, si musí byť vedomý, že ak neodstúpi v prospech toho, kto má najväčšiu šancu na víťazstvo, zvyšuje šance kandidátov mafie a extrémizmu,“ uviedli predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová.
Podľa liberálov sa tak môže zopakovať situácia, že demokratickí kandidáti sa navzájom vyšachujú a do druhého kola sa dostane Ficov vazal Maroš Šefčovič a kandidát mečiarizmu Štefan Harabin. Nastane tak obdobná situácia ako v roku 2004, keď občania dostali na výber Mečiara alebo Gašparoviča.
 
Strana SaS preto so všetkou úctou k Zuzane Čaputovej, Milanovi Krajniakovi a Františkovi Mikloškovi apeluje na ich zdravý rozum a zodpovednosť.
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá