Ministerka Lubyová nemá čo hľadať na svojom mieste. Zvolávame mimoriadnu schôdzu

Ministerka Lubyová nemá čo hľadať na svojom mieste. Zvolávame mimoriadnu schôdzu

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
Strana Sloboda a Solidarita s hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti dnes odovzdali návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze na vyslovenie nedôvery ministerke školstva Martine Lubyovej.

Návrh na jej odvolanie podpísalo 38 poslancov. Ešte 3. januára sme upozorňovali, že v rámci stimulov od ministerstva školstva vo výške viac ako 33,4 milióna eur boli medzi žiadateľmi úspešné aj firmy, ktoré mali nulové tržby, nevenujú sa výskumu, sídlia v rodinnom dome či nemajú fungujúcu webstránku. Zvláštne firmy dostali nemalé peniaze vďaka takzvaným omylom, keď z 84 bodov bolo zrazu 94, vďaka odkopírovaným posudkom, za cenu porušenia protischránkového zákona či hodnotenia neznámymi ľuďmi. Dobrý minister by toto celé nedopustil. Priemerný minister by sa to pokúšal napraviť a vysvetľoval by, že netušil, čo sa mu dialo pod nosom. Ministerka Lubyová to však nepochopiteľne obhajuje, a tak na svojom mieste nemá čo hľadať. Navyše sa opakuje história z leta 2017, keď keď musel pre polmiliardový škandál s eurofondmi na vedu a výskum odstúpiť vtedajší minister školstva, tiež za SNS, Peter Plavčan.  

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá