Škandály v pôdohospodárstve sa neriešia. Žiadame ministerku Matečnú, aby konala

Škandály v pôdohospodárstve sa neriešia. Žiadame ministerku Matečnú, aby konala

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Situácia v agrorezorte sa napriek tlaku z Európskeho parlamentu i protestujúcich farmárov nelepší.

Najakútnejšími problémami pôdohospodárstva sú prílišná rozdrobenosť pôdy, nezdravé šafárenie s európskymi peniazmi, ktoré na Slovensko opakovane prúdia v nižších objemoch, ako prúdia v priemere do iných európskych krajín, a takisto aj nízka pridaná hodnota na hektár pôdy. Každý z týchto javov neprimerane komplikuje život pôdohospodárom, farmárom i pestovateľom. 
 
Opodstatnené požiadavky farmárov, ako je komasácia pôdy, platby len pre hospodárov s jasným právnym titulom k pôde či objektívne hodnotenie projektov na základe verejného registra zatiaľ na ministerstve pôdohospodárstva nenašli pochopenie.
Strana SaS ponúka riešenia, ktoré majú stransparentniť všetky procesy, a to aj pri prideľovaní priamych platieb. Zároveň vyzývame ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú, aby začala plniť požiadavky farmárov, ako aj požiadavky poslancov EP, ktoré sú uvedené v ich záverečnej správe, lebo považovať ich apely za splnené je v tejto fáze nepredstaviteľné.
Neexistujú žiadne videá