Žiadame P. Pellegriniho, aby zasiahol voči snahám SNS

Štandardný obrázok článku
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) žiada premiéra Petra Pellegriniho, aby zasiahol voči snahám SNS zmariť čerpanie americkej finančnej pomoci na rekonštrukciu a modernizáciu slovenských vojenských letísk.

„Je trestuhodné, aby ministerstvo obrany pod vedením nominantov SNS Petra Gajdoša a Jána Hoľka odmietlo 100 miliónov dolárov pomoci, pretože v opačnom prípade ich bude musieť vyplatiť zo štátneho rozpočtu. Vojenské letiská aj vzhľadom na nákup nových stíhačiek F-16 musia totiž prejsť rekonštrukciou, aby Slovensko a jeho vzdušné sily mali technické spôsobilosti platného člena Severoatlantickej aliancie,“ uviedol podpredseda SaS a bývalý minister obrany Ľubomír Galko.

Podľa poslanca NR SR za SaS a tímlídra strany pre zahraničnú politiku a politický systém Martina Klusa je nepochopiteľné, že SNS prekáža 100 miliónová pomoc a spojenecká súčinnosť od Američanov. „Trinásťročná prítomnosť takmer 30 ruských ‚špecialistov‘ dozerajúcich na Sliači a ďalších päť rokov lietania na zastaraných MIG-och za 177 miliónov eur je pre nich však v poriadku,“ tvrdí Martin Klus.

Liberáli zdôrazňujú, že ušetrených 100 miliónov dolárov je dosť vysoká suma na to, aby vládne strany Smer- SD a Most- Híd pacifikovali SNS, ktorá dlhodobo spôsobuje nielen reputačné, ale aj materiálne škody našej krajine a jej občanom.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá