Minister dopravy ponukou dohody priznal vlastné zlyhania pri tuneli Višňové

Štandardný obrázok článku
Minister dopravy Árpád Érsek a premiér Peter Pellegrini sú zodpovední za krach výstavby tunela Višňové a za všetky škody, ktoré tým občanom Slovenskej republiky spôsobili. Uviedla vo svojom stanovisku strana Sloboda a Solidarita (SaS).

„Dohoda, ktorú minister vyjednal s taliansko-slovenským konzorciom, je pre Slovensko nevýhodná. Nielenže zbavuje zhotoviteľa niektorých sankcií, ktoré mu hrozili za neskoré odovzdanie a meškanie jednotlivých fáz stavby, ale Slovensko doslova od neho vykúpi celé stavenisko aj s technickým zariadením za viac ako 15 miliónov eur,“ povedal poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre dopravu Miroslav Ivan.

K tomu ešte podľa Miroslava Ivana treba pripočítať ďalšie náklady na bezpečnostné a ochranné práce na opustenom stavenisku, na ktoré sa všetci budeme skladať ̶ a to až do prevzatia stavby novým zhotoviteľom.

„Takáto dohoda je doslova absurdná a nikdy k nej nemalo dôjsť. Minister dopravy mal už dávno vyhodiť šéfa NDS, vstúpiť do celého prípadu a rokovať so zhotoviteľom o príčinách meškania,“ tvrdí tímlíder SaS pre dopravu.

Dohoda, ktorú dnes odobrila ministrovi Érsekovi vláda, je teda priznaním si vlastných chýb a strana SaS ju považuje za trestuhodnú. „Premiérovi Pellegrinimu a ministrovi dopravy Érsekovi by mali byť zosobnené škody, ktoré svojím postupom občanom na Slovensku napáchali. Tunel Višňové je pomník nekompetentnosti tejto vlády. Naozaj teraz len boh vie, kedy bude dostavaný,“ dodal predseda SaS Richard Sulík.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá