M. Šefčovič by vymenoval R. Fica za ústavného sudcu

Štandardný obrázok článku
Prezidentský kandidát Smeru-SD Maroš Šefčovič nie je schopný verejnosti povedať, či by vymenoval alebo nevymenoval Roberta Fica za ústavného sudcu. Ukázalo sa to znovu v nedeľňajšej diskusii v TV Markíza. Tvrdí strana Sloboda a Solidarita (SaS).

„Maroš Šefčovič sa odvoláva na rozhovor, v ktorom mu samotný Fico mal povedať, že o miesto na Ústavnom súde už nemá záujem. S občanmi však tým hrá nepoctivú hru, ktorá je v rozpore s kresťanským presvedčením, ku ktorému sa tak vehementne teraz hlási. Jedna vec je, čo mu Robert Fico údajne povedal a druhá, čo si kandidát Šefčovič o Ficových predpokladoch vykonávať funkciu ústavného sudcu či dokonca predsedu Ústavného súdu, myslí. Túto podstatnú informáciu pred občanmi prezidentský kandidát Smer-SD zamlčiava,“ uviedli predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová.

Strana SaS preto z toho robí záver, že Maroš Šefčovič by ako prezident Fica na Ústavný súd poslal, ak by ten oň znova prejavil záujem. „A to je jeden z vážnych dôvodov, pre ktorý ho občania, túžiaci po spravodlivosti na Slovensku, nemôžu voliť. V Marošovi Šefčovičovi nemáme žiadnu istotu, že v tejto zásadnej veci nezlyhá. Na rozdiel od Zuzany Čaputovej, ktorá má na otázky spravodlivosti vrátane pôsobenia Roberta Fica na Ústavnom súde celkom zrozumiteľný postoj: Nie, Fico na Ústavný súd nepatrí,“ doplnili liberáli.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá