Ľ. Galko po stretnutí s britským veľvyslancom: Témou boli okrem brexitu aj vnútropolitické otázky

Štandardný obrázok článku
Podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko sa 12. marca stretol s britským veľvyslancom na Slovensku Andym Garthom.

Témou stretnutia boli najmä vnútropolitické otázky v oboch krajinách. Britský veľvyslanec Andy Garth a Ľubomír Galko hovorili o brexite a o tom, ako vývoj vzťahov medzi EÚ a Veľkou Britániou môže ovplyvniť obchodné vzťahy oboch krajín. Andy Garth zároveň pripomenul, že investícia automobilky Land Rover pri Nitre je dôležitá pre obe krajiny.

Ďalšími témami diskusie bola aj myšlienka na vytvorenie európskej armády, spolupráca Veľkej Británie a Slovenska pri modernizácii zbraňových systémov či možnosti, ktoré britské firmy ponúkajú – nielen technologicky, ale aj v oblasti politiky zamestnávania.

„Veľká Británia ocenila kvalitu slovenských vojenských expertov a zároveň ponúkla najnovšie riešenia s možnosťou neustáleho zdokonaľovania a zlepšovania našej obranyschopnosti,“ povedal Ľubomír Galko.

Exminister obrany a aj britský veľvyslanec si na záver stretnutia vyjadrili vzájomnú podporu a vzájomné sledovanie svojich krokov v mene priateľskej komunikácie oboch krajín, keďže obe krajiny čakajú v najbližších mesiacoch veľké výzvy.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá