Verejnosť má právo vedieť, či je Fico s Haščákom na nahrávke Gorily

Štandardný obrázok článku
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) predpokladá, že policajný vyšetrovateľ a dozorový prokurátor dali nahrávky Gorily, ktoré získali pri prehliadke domu Mariana Kočnera, posúdiť expertom, aby sa jednoznačne identifikovali osoby, ktorých hlasy sú na nahrávke zaznamenané.

„Žiadame orgány činné v trestnom konaní, aby o výsledku tejto zvukovej expertízy informovali verejnosť. Kauza Gorila je záznam rozsiahlych machinácií pri riadení štátu vrátane privatizácie so silnými korupčnými momentmi,“ uviedli predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová.

Podľa poslanca NR SR za SaS a tímlídra strany pre štíhly štát Jozefa Rajtára je vo verejnom záujme, aby sa občania dozvedeli napríklad aj to, či hlasy na nahrávke patria Jaroslavovi Haščákovi z Penty a predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi. „Očakávame, že Robert Fico bude s orgánmi činnými v trestnom konaní spolupracovať a ako ústavný činiteľ nebude klásť prekážky tomu, aby výsledok expertízy nezostal utajený,“ povedal Jozef Rajtár.

„Máme reálnu obavu, že to celé skončí obdobne ako s jeho telefonátom s členom talianskej mafie. Dokument, ktorým Fico dokladá svoje tvrdenie, že sa takýto rozhovor neuskutočnil, totiž nikdy verejnosti neukázal. Tým sa však len zvyšuje podozrenie, že predseda Smeru-SD Fico je zapletený do rozsiahlej trestnej činnosti,“ uzavrel poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.

„Veríme, že orgány činné v trestnom konaní budú postupovať spravodlivo a so všetkou rozhodnosťou,“ uzavrel Jozef Rajtár.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá