Béla Bugár zase zradil

Štandardný obrázok článku
Tajná voľba ústavných sudcov, na ktorej sa dohodla vládna koalícia, znamená len toľko, že Béla Bugár zase ustúpil vo veci, z ktorej ustúpiť nemal. Vo svojom stanovisku to uviedla strana Sloboda a Solidarita (SaS).

„Tajná voľba ústavných sudcov občanom zabráni dozvedieť sa, ktorým kandidátom dali svoje hlasy konkrétni poslanci a zároveň poslancom umožní vyhnúť sa politickej zodpovednosti za svoje hlasovanie,“ povedali predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová.

Na druhej strane SaS uznáva, že tajná voľba umožňuje koaličným poslancom hlasovať len podľa svojho svedomia, a teda aj v rozpore s dohodami ich straníckych šéfov. „Pri tejto na kosť rozvadenej koalícii je aj tento scenár reálny,“ pripomenuli liberáli.

Poslanci strany SaS sa na voľbe ústavných sudcov zúčastnia bez ohľadu na to, či bude tajná alebo verejná. „Stále medzi prihlásenými kandidátmi vidíme takých, ktorí s vysokou pravdepodobnosťou budú konať v prospech slovenskej ústavnosti, s citom pre spravodlivosť a s odbornou starostlivosťou,“ uzavrel poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá