Dôchodkový strop poškodí budúce generácie

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Poslanci v parlamente sa rozchádzajú v názoroch na zastropovanie dôchodkového veku na 64 rokov. Ústavný zákon bol v Národnej rade SR prijatý hlasmi poslancov Smeru-SD, SNS, Sme rodina, ĽSNS, za jeho prijatie hlasovali aj piati nezaradení poslanci. Časť opozície bola proti, zdržala sa aj väčšina poslancov koaličného Mosta-Híd, za prijatie hlasovali len traja z nich.

Opozičná strana SaS zhodnotila, že dôchodkový strop poškodí budúce generácie. "Toto vedia nielen samotní predkladatelia tohto ústavného zákona, vedia to všetci poslanci, ktorí tento zákon podporili," upozornila poslankyňa SaS a predsedníčka hospodárskeho výboru NR SR Jana Kiššová. Zníženie dôchodkov je podľa jej slov uvedené v samotnej doložke vplyvov v dôvodovej správe k tomuto návrhu. "Je to populizmus v tej najrýdzejšej podobe, keď politici vystrašení z pádu vlastných preferencií vyrábajú problémy našim deťom a ich deťom. Toto opatrenie ide proti ľuďom, je zlé," doplnila Kiššová.

Poslanec NR SR a tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca pripomenul, že „žiaden relevantný odborník nie je za zákon, ktorý bol dnes prijatý a nielen z dlhodobého, ale aj z krátkodobého hľadiska, pretože my si už teraz musíme zabezpečiť, aby bol budúci verejný dlh udržateľný.“ E. Jurzyca tiež zdôraznil, že toto opatrenie povedie k zníženiu starobných dôchodkov. „Je to zlé opatrenie, na ktoré doplatia dôchodcovia, zamestnanci, firmy a celé Slovensko,“ uzavrel.

Zdroj: TASR/Komunikačné oddelenie

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá